Kapcsolódó cikkek a levegőminőség kategóriából
Remény az ózonréteg helyreállására? Az elmúlt évek egyik legkisebb ózonlyuka zárult be
2024-ben az ózonlyuk mérete és záródási folyamata közelebb állt az 1979–2021 közötti átlaghoz, szemben az előző évek szokatlanul nagy és tartós értékeivel. A változás a Montreali Jegyzőkönyv hosszú távú hatékonyságát és az ózonréteg lassú helyreállását tükrözheti.
Copernicus Polar Roadmap: A C3S és a CAMS adatai támogatják az arktikus politikai döntéshozatalt
A Copernicus Polar Roadmap 2024 szeptemberi indítása új eszközöket és szolgáltatásokat kínál az Északi- és Déli-sarkvidékek gyorsan változó környezeti helyzetének megfigyelésére és megértésére. A C3S és CAMS kulcsszerepet játszanak ebben, biztosítva a szükséges adatokat a politikai döntéshozatal és a klímaváltozás elleni védekezés támogatásához.
CAMS – A légszennyezés nyomon követése és előrejelzése valós időben
A Copernicus Légkör Megfigyelő Szolgáltatás (CAMS) ingyenesen elérhető globális és európai légköri előrejelzéseket és vizualizációkat kínál, amelyek segítenek nyomon követni a levegő minőségét, aeroszolok és szennyező anyagok koncentrációját. Az adatok és diagramok széleskörűen használhatók kutatók, döntéshozók és a közvélemény számára a légszennyezési események elemzésére és előrejelzésére.
A CAMS közzétette az európai levegőminőségről szóló 2023. évi időközi értékelő jelentését (IAR)
A CAMS 2023-as időközi értékelő jelentése részletesen bemutatja az európai levegőminőséget, kiemelve a rekord hőséget és annak hatását, például az ózonszennyezésre és a PM-túllépésekre. A jelentés hangsúlyozza a porviharok, különösen a Szahara sivatagból származó por szerepét is a levegőszennyezésben.